Ústecký Magistrát pokračuje v šikaně aktivistů

Magistrát města Ústí nad Labem podal na Ústecké šrouby, respektive člena Rady spolku Lukáše Blažeje, v pořadí již čtvrté trestní oznámení. Tentokrát byla důvodem smlouva o minimalizaci negativních vlivů stavby na životní prostředí, kterou spolek uzavřel se společností NATUREN. Stejně jako v případě předchozích trestních oznámení byla věc odložena. Blíže kauzu rozebírá Hlídací pes ve svém článku.

Již dříve policejní komisař v usnesení konstatoval: „Podání neobsahuje zcela žádné skutečnosti svědčící o spáchání trestného činu a je k zamyšlení, proč bylo vlastně podáno. Nelze totiž přehlédnout, že směřuje proti osobě, která se občansky a politicky angažuje a ve svých vystoupeních často kritizuje vedení statutárního města. Trestní řízení v žádném případě neslouží k řešení osobních či názorových sporů a pro takové účely nemůže být zneužíváno.“

Mrzí nás, že tentokrát se do politického boje zapojil i spolek Přátelé přírody, jehož předseda Marian Páleník opakovaně kandidoval za hnutí UFO, které je v současnosti ve vedení města Ústí nad Labem. Organizace Přátelé přírody se od spolku Ústecké šrouby distancovala a Marian Páleník kupříkladu uvedl: „Dokazovat se bude asi špatně. Nepřímým důkazem je ale podle mne počet těch přihlášek. 300 řízení se absolutně nedá stíhat, a už vůbec ne ve 3 lidech a dokonce ve volném čase.

Zneužívání ekologického spolku Přátelé přírody k politickému boji poškozuje dobré jméno ekologických organizací jako celku. I přes vybírání peněz od dárců se spolek Přátelé přírody na Ústecku v posledních letech aktivně nezapojil do žádného správního řízení a nevyvíjí žádné viditelné aktivity, natož takové, které by měly pozitivní dopad pro přírodu. Ústecké šrouby jsou narozdíl od Přátel přírody vázány pravidly transparentnosti a etickým kodexem oborové platformy Zelený kruh. V takové situaci je shazování stovek hodin dobrovolnické práce členů a příznivců spolku Ústecké šrouby ze strany Přátel přírody přinejmenším nevkusné.

Pozn.: Organizace Přátelé přírody, o. p. s., zmiňovaná v tomto článku, nemá souvislost s celostátní organizací Přátelé přírody, z. s.

 

Ústecký Magistrát pokračuje v šikaně aktivistů

2 komentáře u „Ústecký Magistrát pokračuje v šikaně aktivistů

  1. Hezký den, prosím o opravu článku, který komentuje aktivity společnosti Přátelé přírody, o. p. s., nicméně ji označuje “spolek Přátelé přírody” nebo jen “Přátelé přírody”, což může vést ke zmatení čtenáře a vrhá špatné světlo na aktivity našeho spolku Přátelé přírody z. s., který ale v Ústí nad Labem ani v jeho okolí vůbec nepůsobí a má naprosto jiné zaměření. Děkuji za pochopení.

    1. Děkuji za komentář. V článku je uvedeno, že jde o spolek s předsedou Marianem Páleníkem, který nemá k Vašemu spolku žádný vztah, i tak jsem ale do článku pro jistotu doplnil, že jde o o.p.s.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Přesunout se na začátek